Cardiomagnyl'in yararları ve zararları

Cardiomagnet, NSAID grubuna (steroidal olmayan antiinflamatuar ilaçlar) aittir. Akut kalp yetmezliği ve trombozu önlemek için kullanılan bir antitrombosit ajandır. Cardiomagnyl'in yararları ve zararları ana eyleminden kaynaklanmaktadır. Cardiomagnet, risk altındaki veya kardiyovasküler sistemin işleyişinde bozuklukları olan hastalar için endikedir.

Cardiomagnet insan vücuduna fayda ve zarar

Cardiomagnet ne için?

Cardiomagnyl, tromboksan A2 üretiminin bloke edilmesi ve asetillenmesi yoluyla siklooksijenaz-1'in geri döndürülemez inhibisyonuna bağlı olarak bariz bir anti-enflamatuar etkiye sahiptir. Böylece trombosit hücresi elementlerinin kanda toplanması engellenir. Bu, kan pıhtılarının önlenmesine yol açar.

Cardiomagnyl'in kullanımı, kardiyovasküler sistemle ilişkili en ciddi komplikasyonları önlemektir. İlaç, kardiyoloji pratiğinde uzun süredir kullanılmaktadır. İstisnai durumlarda, örneğin önerilen doz aşıldığında zarar verebilir.

Önemli! Cardiomagnyl'in alınması, kalp ve kan damarlarının patolojik durumları öyküsü olan hasta grupları için gereklidir.

Bileşim ve salıverilme şekli

Cardiomagnet, kalp şeklinde olan oral bir tablettir. Tablet hazırlığı, beyaz rengi ve bir film kabuğunun varlığı ile ayırt edilir.

Cardiomagnyl'in patolojilerin tedavisinde kullanılması, iki aktif maddenin içeriğinden kaynaklanmaktadır:

 • asetilsalisilik asit (75 mg);
 • magnezyum hidroklorür (15,2 mg).
Dikkat! Cardiomagnyl forte, sırasıyla 150 ve 30.39 mg olmak üzere çift dozajda asetilsalisilik asit ve ayrıca magnezyum hidroksit içerir.

Yardımcı maddeler şunları içerir:

 • magnezyum stearat;
 • patates ve mısır nişastası;
 • mikrokristal selüloz.

Cardiomagnyl tabletlerin kabuğu talk, hipromelloz, propilen glikolden oluşur. İlaç kahverengi opak cam şişelerde mevcuttur. Cardiomagnet (100 tablet) 75 ve 150 mg'lık bir dozajda mevcuttur.

Cardiomagnyl'in faydaları: kullanım endikasyonları

Tablet kullanımı, belirgin bir antitrombosit etkisidir. Önemli dozlarda asetilsalisilik asit, anti-inflamatuar etkiler yaratır. Yararı, ağrı ve ateşin eşlik ettiği iltihabı ortadan kaldırmada yatmaktadır. Cardiomagnyl küçük dozlarda kullanılırsa trombositlerin birbirine yapışması ve kan pıhtıları önlenebilir.

Antiinflamatuar etki, aşağıdakilerin engellenmesinden kaynaklanmaktadır:

 • Siklooksijenaz-1. Enflamatuar reaksiyonun ortaya çıkmasından sorumlu olan prostaglandinlerin üretiminde doğrudan rol oynar.
 • Tromboksan A sentezi Trombositlerde gözlenir ve adezyon veya agregasyondan sorumludur.

Cardiomagnyl ilacının bir parçası olan magnezyum hidroksit, sindirim sisteminin mukoza zarını asetilsalisilik asidin verdiği zarardan koruma şeklinde fayda sağlar.Madde, hidroklorik asit ve mide suyunun etkileşimi not edilir. Organın duvarları koruyucu bir filmle kaplıdır.

Önemli! Asetilsalisilik asit ve ilacın başka bir bileşeni - magnezyum hidroksit - birbirini etkilemez. Eylemleri paraleldir. Vücut% 70 asetilsalisilik asit kullanır.

Kardiyomıknatıs, kardiyovasküler sistemdeki patolojik durumlar ve bunların oluşma riski için faydalıdır. Tabletler, tehlikeli durumları önlemek için uzun süre kullanılabilir. Cardiomagnil ile tedavinin yararları, aşağıdaki kabul endikasyonları ile beklenebilir:

 • kararsız anjina;
 • diabetes mellitus, hipertansiyon, aşırı kilo, yaşlılık ve sigara varlığında kalp yetmezliği ve trombozun önlenmesi;
 • tromboz ve kalp krizinin nüksetmesinin önlenmesi;
 • damarlarda koroner arter baypas greftleme veya koroner anjiyoplasti sonrası tromboembolizmin önlenmesi;
 • koroner kalp hastalığı;
 • beyne kan akışının azalması;
 • migren.

Cardiomagnet faydası ve zararı, kullanım endikasyonları

Etki, ilacın uzun süreli uygulanmasıyla elde edilir. Cardiomagnet'in sağlığa zarar vermesini önlemek için, yalnızca bir doktor gözetiminde alınmalıdır.

Cardiomagnet nasıl alınır

Tabletlerin temiz su ile yıkanması ve bütün olarak yutulması tavsiye edilir. Bazen yutmak zor olabilir. Bu gibi durumlarda ilacın toz halinde alınmasına izin verilir. Riskler boyunca tabletin kırılmasına izin verilir.

Dozaj

Cardiomagnyl'in dozu, muayeneden sonra doktor tarafından belirlenir. Anamnezdeki kronik patolojiler ve düzenli olarak alınan ilaçların varlığı esastır. Öngörülen dozaj, tabloda sunulan ana kabul endikasyonlarına bağlıdır.

Gösterge

Dozaj

Trombozun önlenmesi, akut kalp yetmezliği

İlk gün - bir kez 150 mg (forte),

sonra - 75 mg bir kez

Tromboz ve miyokard enfarktüsünün tekrarlamasının önlenmesi

75 (150) mg bir kez

Vasküler cerrahi sonrası tromboembolizmin önlenmesi

75 (150) mg bir kez

Kararsız anjina

75 (150) mg bir kez

Dikkat! Dozaj, her vakada ilgili kardiyolog tarafından seçilir. Genellikle Cardiomagnyl 75 mg reçete edilir.

Kullanım önerileri

İlaç, kalp ve kan damarlarının patolojileri için profilaktik ve tedavi amaçlı kullanılır. Tabletleri küçük dozlarda kullanmanın yararı, hastalık riskini% 25 oranında azaltmaktır ki bu özellikle yaşlı hastalar için önemlidir. Cardiomagnet ateroskleroz, diabetes mellitus, hipertansiyon, obezite, yüksek kolesterol seviyeleri ve aile öyküsü için faydalıdır.

Önerilen Kaynaklar:  İyotun vücuttaki özellikleri ve rolü, besinlerin içerdiği talimatlar

cardiomagnyl kullanımı için öneriler

Asetilsalisilik asit, bronkospazmın başlamasında bir faktör olarak kabul edilir. Bu madde, alerji ve astım öyküsü olan kişiler için zararlı olabilir. Hastaneye yatış sırasında kanın pıhtılaşması kötüleşir ve ameliyat sırasında kanamaya neden olur.

Cardiomagnyl'in faydaları, konsantrasyon üzerinde bir etkinin olmamasıyla ifade edilir. İlaç, işletmelerde ve ulaşım yöneticilerinde çalışan kişiler tarafından alınabilir.

Uyarı! İlacın kullanımı sırasıyla 40 ve 50 yaşın altındaki erkeklerde ve kadınlarda istenmemektedir. Bu yaş grubundaki kişilerde kalp krizi olasılığı alt sınırdadır. Düzenli alımın zararı kanamanın provokasyonunu içerir.

Cardiomagnet tabletlerin yararları ve zararları hastaların cinsiyetine bağlıdır. Araştırmaların sonuçlarına göre erkeklerde ilacı almak kalp krizini önlüyor ama felci değil. 65 yaşın altındaki kadınlarda inme riski azalıyor ama kalp krizi için değil. Bir kadın belirtilen yaşa ulaştıktan sonra, Cardiomagnyl kullanımı kalp krizinin önlenmesinde de yatmaktadır.

Cardiomagnet hamilelik ve emzirme döneminde mümkün mü

İlacı düzenli olarak almanın kontrendikasyonlarından biri, birinci veya üçüncü trimesterdeki hamileliktir. Bu, asetilsalisilik asidin yapabileceği zarardan kaynaklanmaktadır.

Cardiomagnyl'in ilk trimesterde kullanılması, fetüsün gelişiminde geri dönüşü olmayan rahatsızlıklara neden olabilir. İlacın önemli dozları doğum sırasında kanamaya neden olur. Bir çocukta kafa içi kanama riski dışlanmamaktadır.

İlacın ikinci trimesterde alınması mümkündür. Ancak hekimin yararları ve olası zararları değerlendirmesi gerekir.

Cardiomagnyl'in aktif bileşenleri anne sütüne geçer. Emzirme döneminde düzenli ilaç tedavisi yasaktır.

Yan etkiler

Faydalara ek olarak, Cardiomagnet, organların ve sistemlerin işleyişinden istenmeyen reaksiyonların ortaya çıkmasıyla ifade edilen vücuda zarar verebilir:

 1. Alerji. Yaygın belirtilerden biri ürtikerdir. Quincke'nin ödemi ve anafilaktik şok nadirdir.
 2. Gastrointestinal organlar. Alırken mide ekşimesi, bulantı veya kusma gibi belirtiler ortaya çıkabilir. Mide ağrıları bazen mide ülserine işaret eder. Nadir durumlarda kanama, ülser perforasyonu, özofajit, irritabl bağırsak sendromu, kolit meydana gelir.
 3. Solunum sistemi. Sık sık bronkospazm gelişimi vardır.
 4. Hematopoez. Anemi, trombositopeni, nötropeni görünümü mümkündür.
 5. Merkezi sinir sistemi. Uyku bozukluğu, baş dönmesi, kulak çınlaması belirtileri var.

cardiomagnet - yan etkiler ve kontrendikasyonlar

Yan reaksiyon riski, ana aktif bileşen olan asetilsalisilik asitin dozundaki artışla artar. İlacı alırken fayda, yalnızca hastanın bireysel özelliklerine ve teşhisine karşılık gelen gerekli dozajın doğru seçilmesiyle elde edilir.

Önemli! 100 mg'a kadar bir dozda günlük Cardiomagnyl alımı ile kanama olasılığı minimumdur.

Cardiomagnet'in Zararı: aşırı dozun sonuçları

Cardiomagnet'in kalp ve damar hastalıkları için faydalı olmasına rağmen dozajın aşılması halinde sağlığa ciddi zararlar verebilir. Uzmanlar, aşırı dozun ciddiyetini şu şekilde sınıflandırır:

 1. Ortalama. Mide bulantısı ve kusma, kulak çınlaması, bozulmuş koordinasyon var. İşitme kötüleşir, kafa karışıklığı ve baş dönmesi meydana gelir. Hastalara gastrik lavaj ve yeterli dozda aktif karbon reçete edilir. Tedavi, aşırı dozla ilişkili klinik tabloya bağlıdır.
 2. Ağır. Ateş, koma, solunum ve kardiyovasküler yetmezlik, şiddetli hipoglisemi kaydedildi. Tedavi hastane ortamında yapılır. Hastalara, özel alkali solüsyonların girişini, diürez oluşumunu ve mide yıkama, hemodiyaliz içeren yoğun tedavi gösterilir.

Kardiyomıknatısın yararlı ve zararlı özellikleri

Önemli! Yararı en üst düzeye çıkarmak için tedavi, diğer semptomatik tedavi ilaçları ile desteklenebilir.

Cardiomagnyl'in diğer ilaçlarla uyumluluğu

Cardiomagnet, birlikte kullanıldığında bazı ilaçların etkisini artırabilir. Uzmanlar, Cardiomagnyl almaktan etkilenen aşağıdaki ilaçları çağırıyor:

 1. Metotreksat. Azalmış renal klirens, proteinlerle bağların yok edilmesi.
 2. Heparin ve dolaylı antikoagülanlar. Trombositler işlevlerini değiştirir. Antikoagülanlar, proteinlerle olan bağlarından ayrılır.
 3. Antiplatelet ve hipoglisemik ajanlar - tiklopidin.
 4. Etanol içeren müstahzarlar.
 5. İnsülin ve hipoglisemik ilaçlar.
 6. Digoksin. Böbrek atılımında azalma var.
 7. Valproik asit. Onu proteinlerle olan bağlarından zorlamak.

Cardiomagnet şu eylemleri bastırır:

 • ürikosurik ajanlar;
 • antasitler ve kolestiramin.
Dikkat! Cardiomagnyl'in faydaları, Ibuprofen ile birlikte alındığında azalır.

Kontrendikasyonlar

İlacın talimatı, Cardiomagnet'in zarar verebileceği varlığında birkaç ana kontrendikasyonu gösterir:

 • beyin kanaması;
 • kanama şeklinde zararlı olan K vitamini eksikliği, trombositopeni, hemorajik diyatez;
 • mide ülseri ve kanamanın alevlenmesi;
 • NSAID'lerle tedavi sırasında bronşiyal astım oluşumu;
 • şiddetli böbrek fonksiyon bozukluğu;
 • 1. ve 3. trimesterde hamilelik;
 • emzirme;
 • Cardiomagnyl bileşenlerine aşırı duyarlılık;
 • 18 yaşına kadar yaş;
 • böbrek yetmezliği
 • metotreksat ile tedavi.

Cardiomagnyl'in diğer ilaçlarla uyumluluğu, talimatlar

Cardiomagnet, aşağıdaki durumlarda potansiyel zarar nedeniyle çok dikkatli alınmalıdır:

 • gut;
 • böbrek veya karaciğer yetmezliği;
 • hiperürisemi;
 • mide ülseri ve kanama öyküsü;
 • bronşiyal astım;
 • burunda polipoz;
 • alerji;
 • ikinci üç aylık gebelik.

Bazı durumlarda Cardiomagnet tabletleri almak zararlı olabilir. Bu nedenle kontrendikasyonları belirlerken göz ardı edilmemelidir. Göreceli kontrendikasyonların varlığında hastaneye yatma kararı doktor tarafından verilmelidir.

Önerilen Kaynaklar:  Aktif karbon ne kadar yararlıdır, kullanım talimatları

Ayrıca, özellikle antikoagülanlar, trombolitikler ve antiplatelet ajanlarla kombine edildiğinde ameliyattan önce ve sonra kanama riski vardır. Tedavi sırasında bronkospazm ve aşırı duyarlılığı gösteren diğer zararlı reaksiyonlar görülebilir.

Metotreksatın eşzamanlı uygulanmasıyla, hematopoietik sistemden kaynaklanan advers reaksiyon riski birçok kez artar. Cardiomagnyl'in zararı, bir yatkınlık varlığında gutun gelişmesidir. Diyabetli hastalar dikkatli olmalıdır.

Yüksek dozda Cardiomagnyl tabletleri hipoglisemik etkilere neden olur. Doktor tarafından önerilen dozun fazlası vücuda zarar verir ve bu da gastrointestinal sistemden kanamaya neden olabilir. Yaşlı hastalarda bu komplikasyon riski daha yüksektir.

Dikkat! Tedavi sırasında alkol alımı zarara neden olur, bu da mide mukozasında hasar riskinin artması anlamına gelir.

Analoglar: Cardiomagnet'in yerini ne alabilir?

İlaç, benzer eylemde farklılık gösteren analoglara sahiptir. Uzmanlar, Cardiomagnet'in yerini alabilecek aşağıdaki ilaçları çağırıyor:

 1. Thrombo-Ass. NSAID grubuna aittir ve bir antiplatelet ajandır. Hazırlık, ana aktif bileşeni içerir - asetilsalisilik asit (50, 100 mg).
 2. Aspirin kardiyo. İlaç İsviçre'de üretilmektedir. Bir tablet asetilsalisilik asit içerir - 300 mg. Aspirin kardiyo, farklı sayıda tabletle (10, 14 adet) karton paketlerde mevcuttur.
 3. Trombopol. Asetilsalisilik asit (150 mg) içeren Polonya yapımı bir ilaç. Bir paketteki tablet sayısı 10 adettir.
 4. Aspikor. İlaç Rusya'da üretilmektedir. Faydaları, 100 mg'lık bir dozda (paket başına 10 ve 20 tablet) asetilsalisilik asit içeriğinden kaynaklanmaktadır.

Cardiomagnyl'in analogları bir aktif bileşene sahiptir. Bu, onları almanın yararları ve zararlarının aynı olduğu anlamına gelir. Bununla birlikte, Japon tıbbının bileşiminde, midenin mukoza zarlarının tahrişini önleyen magnezyum hidroklorür de belirlenir. Bu nedenle, Cardiomagnyl tabletleri yan etki riskini azaltarak sağlığa daha az zarar verir.

Hangisi daha iyi: Cardiomagnet veya Trombital

İlaçlar kanı inceltir ve reolojik özelliklerini iyileştirir. İlaçların bileşimi aynıdır, fark, belirli bir ilaç şirketinin piyasaya sürülmesinde ve üretim ülkesinde yatmaktadır.

Cardiomagnet, Rusya, Almanya ve Danimarka'da üretilen bir Japon uyuşturucusudur. Jenerik Trombital bir Rus tıbbıdır. Ürün ayrıca 75 ve 150 mg'lık dozajlarda mevcuttur. Her pakette 30, 100 tablet bulunmaktadır.

Dikkat! Trombital tabletlerde herhangi bir risk bulunmadığından ikiye bölünmelerini zorlaştırır.

İlaçların benzer etkileri ve faydaları vardır. Cardiomagnet ve Trombital, kalp ve damar hastalıklarının tedavisi ve önlenmesi için kullanılmaktadır. Zarar, asetilsalisilik asidin yan etkileriyle temsil edilir. Aktif bileşen, uzun süre alındığında midenin mukoza zarlarını tahriş ederek ülsere neden olur. Formülasyonda bulunan magnezyumun faydaları buna karşı koruma anlamına gelir. Bununla birlikte, gastrit veya ülser alevlenmeleri için ilaç reçete edilmemiştir.

Trombital ve Cardiomagnet aynı endikasyonlara sahiptir:

 • hipertansiyon;
 • yüksek kolesterol konsantrasyonu;
 • fazla ağırlık;
 • yaşlılık.

Bileşimde şeker bulunmaması nedeniyle ilaçların faydaları sağlanmaktadır. Bu, şeker hastalığı öyküsü ile kullanılmalarına izin verir.

kardiyomagnet yararları ve zararları, nasıl alınacağı, talimatlar

İlaçların fiyatı önemli ölçüde değişir. Jenerik bir ilaç satın almak, orijinalinden% 30-40 daha ucuza mal olacaktır.

Yorumlar

Cardiomagnyl'in yararları ve zararları, hasta incelemeleri ile kanıtlanmıştır.

Svetlana Ivanovna Sayfulina, Saratov
Gebeliğin 31. haftasında, bir sonraki ultrason tarama çalışması sırasında, plasentanın erken yaşlanması, o sırada olgunluğun 3. aşamasında olduğu ortaya çıktı. Doktor, çocuğun tam gelişim için besin ve havadan yoksun olduğunu açıkladı. Cardiomagnet içeren bir tedavi önerildi. Talimat, 3. trimesterde hamilelik için bir kontrendikasyon gösterdiğinden, uzun süredir almaya cesaret edemedim. Çocuk için doğum komplikasyonları ve sonuçları şeklinde zarar vermekten korkuyordu. Bununla birlikte, dozaj minimumdu ve bu da beni rahatlattı. Doğum iyi geçti, kızım tamamen sağlıklı.
Sergey Mikhailovich Voronkov, 59 yaşında, Smolensk
Birkaç yıldır bacak trombozu çekiyorum. Ek olarak, aort aterosklerozu vardır. Doktorlar komplikasyon riski nedeniyle ameliyatı gerçekleştirmedi. İyileşme şansı yok. Çeşitli ilaçların yardımıyla tatmin edici bir durumdayım. Cardiomagnet'i sürekli olarak 75 mg'lık bir dozajda alıyorum. Sağlık durumu bozulmaz.
Larisa V.Vereshchak, 61 yaşında, Vladikavkaz
Kalp krizi geçirdikten sonra bir kardiyolog, kanımı inceltmek için Cardiomagnet reçete etti. İlacın birçok bütçe analogu var. Ancak doktor, Cardiomagnet'ten daha fazla fayda ve daha az zarar olduğunu söyledi. Mideyi ülserden koruyan bir madde içerir. Belki zamanla daha ucuz bir seçeneğe geçeceğim.

Cardiomagnyl'in yararları ve zararları, ana terapötik etkisinden kaynaklanmaktadır. İlaç tedavisi, ciddi damar ve kalp hastalıklarını etkili bir şekilde önleyebilir. Kardiyomıknatısın hem patolojilerin tedavisi hem de önlenmesi için kullanılması tavsiye edilir.

Ana gönderiye bağlantı

Sağlık

güzellik

Gıda