Aevit neden faydalıdır ve neden alınır

Tüm vitamin bazlı kompleks preparatlar eşit derecede faydalı değildir. Aevita'nın vücut için faydaları ve zararları, insan sağlığının durumuna, metabolizmaya ve bir dizi diğer bireysel faktöre bağlıdır.

Aevit'in bileşimi ve kullanışlı özellikleri

Yağda çözünen A vitamini ve E vücut için gerekli. Vücuttaki varlığı, antioksidan ve immünomodülatör etkiye sahiptir.

Bu vitaminler, havadaki ışık ve oksijenin etkisi altında kolaylıkla yok edildikleri için, vücutta daha sonra kolaylıkla çözünen kapsül kabuğuna eşlik eden (koruyucu vitamin) bileşenler olarak yüksek saflıkta ayçiçek yağı ve jelatin kullanılır.

 • A vitamini - retinol asetat veya ilacın bazı varyantlarında - retinol palmitat, görme organları üzerinde belirgin bir faydalı etkiye sahiptir, DNA sentezi, seks hormonları süreçlerine katılır. Retinol olmadan karaciğerin, kasların ve merkezi sinir sisteminin işleyişi için gerekli enzimlerin üretimi imkansızdır.
 • E vitamininin faydalı özellikleri aynı zamanda çok yönlüdür. Tokoferol asetat, vücuttaki sağlıklı hücreleri yok eden serbest radikallerin oluşumunu engeller. E vitamini ayrıca doku yenilenme sürecine de katkıda bulunur.

Birlikte hareket eden A ve E vitaminleri, sindirim sisteminin işleyişini iyileştirir ve vücuttaki metabolik süreçleri hızlandırır. Sonuç olarak bağışıklık sistemi güçlendirilir. Vitaminlerin gençleştirici ve yenileyici etkisi cilt, tırnak plakları ve saçın durumuna yansır.

İlacın Aevit salım şekli

İki bileşenli preparat, kapsüller, enjeksiyonlar ve krem ​​formunda mevcuttur. 10 ila 100 parça arasında değişen küresel kapsül standartları, ekli talimatlarla birlikte karton kutularda paketlenir.

Her biri 1 ml olan ampullerdeki etken madde 10'lu paketler halinde satılmaktadır. ve zorunlu talimatlar eşlik eder.

Aevit kreması, ana bileşenlere ek olarak, polihidrik alkoller, bitki özleri - edelweiss, biberiye, ahududu içerir ve ekli talimatlarla 50 ml'lik bir alüminyum tüpte üretilir.

Aevit vitaminleri neden kadınlar için faydalıdır?

Doğru kullanılması şartıyla Aevit vitaminlerinin kadın vücuduna faydaları ortadadır. Yüz, el ve vücut cildinin güzelliğini ve sağlığını korumak için kapsüllerin içten veya dıştan kullanılması tavsiye edilir. Aevit, hamilelik, mastopatinin tedavisi ve menopoz belirtileri gibi durumlarda kadın vücuduna paha biçilmez yardım sağlayacaktır.

Hamilelik ve emzirme döneminde

Aşırı dikkatle, gebelik döneminde ve bebeği beslerken vitamin alımına yaklaşılmalıdır.Bu gibi durumlarda bir doktora danışılması gerekir. İlacı alırken aşırı doz almak, çocuğu ve annenin sağlığını olumsuz etkileyebilir. Uzmanlar, kan dolaşımını iyileştirmek için hamilelik sırasında Aevit'i reçete ederler, bu durumda fetüs gerekli besinleri annenin vücudundan alır.

Önemli! İlacı hamilelikten önce almaya başlamanız tavsiye edilir. Bu durumda, kadının vücudu dengeli bir A ve E vitamini kaynağına sahiptir ve hamilelik döneminde yavaş yavaş tüketir.

Mastopati ile

Dozaj formu, gerekli hormonal seviyeleri korumak için reçete edilir. Alım oranı genellikle günde 1 kapsülden fazla değildir. Mastopati ile:

 1. Retinol vücuttaki östrojen miktarını normalleştirir, cilt hücrelerinin ve mukoza zarının hızlı keratinize olmasını önler;
 2. E Vitamini ölü hücrelerin kanalları tıkamasını engelleyerek kist ve tümör oluşumunu engeller.
Önerilen Kaynaklar:  Ne işe yarar ve magnezyum B6 ne için, nasıl alınır

Aevit, bu hastalıkla mücadelede diğer ilaçların eylemini aynı anda harekete geçirir.

Yorum Yap! Aevit ile mastopatiyi iyileştirmek imkansızdır, vitamin yardımcı bir ajan görevi görür.

Menopoz ile

Hormon dengesizliği, üreme sonrası önemli bir sorundur. Menopozun tezahürlerinden biri, vücuttaki E vitamini içeriğinde keskin bir azalmadır. İlacı almak, dengesizliği normalleştirmenize izin verir. Kompleks, özellikle tiroid bezi ve görme ile ilgili menopoza bağlı sorunlar için faydalıdır.

Aevit, vücudun bağışıklığı geri kazanmasına ve klimakterik dönemde yavaşlayan metabolik süreçleri hızlandırmasına yardımcı olacaktır.

İlaç ayrıca genç cildi ve sağlıklı saç ve tırnakları korumak için de faydalıdır.

Neden erkekler için Aevit al

Aevita'nın erkekler için temel faydası üreme sistemini desteklemektir. İlaç, üreme fonksiyonunun korunmasına katkıda bulunan sperm üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir. Kompleks ayrıca erkek vücudunun genel durumu üzerinde de olumlu bir etkiye sahiptir.

Aevit ayrıca sporculara ve ağır fiziksel emekle uğraşan insanlara da fayda sağlayacaktır. İlacın ana bileşenleri, fiziksel efordan sonra gücü hızla geri kazanmaya yardımcı olur.

Erkekler, adil seksin yanı sıra, Aevit'i yüz cildinin durumunu iyileştirmek, saçları güçlendirmek ve büyütmek için kullanabilir.

Aevit çocuklar için alınabilir mi

Kullanım talimatları, Aevit'i 14 yaşından itibaren almakla ilgili bilgiler içerir. Kontrendikasyon, bir çocuğun vücudu için bir kapsülde günlük A ve E vitamini alımının fazla olmasıyla ilişkilidir.

Aşırı dozda ilacın neden olduğu hipervitaminoz, aşağıdaki gibi olumsuz sonuçlarla doludur:

 • kusma;
 • iştah kaybı;
 • bebeklerde - kafa içi basıncı yüksek;
 • eklemlerde ve karaciğerde ağrı.

Kompleksi almayı reddettiğinizde tüm olumsuz olaylar hızla kaybolur.

Aevit kilo vermek için nasıl faydalıdır (diyette)

Bildiğiniz gibi A, E vitaminlerinin karşılıklı etkisinin faydalı özelliklerinden biri de metabolizmanın hızlanmasıdır. Doğru beslenme ve egzersizle birlikte vitamin almak aşırı kilo ile etkili bir şekilde mücadele edebilir.

Aevita kullanım endikasyonları

Doktorlar, vücuttaki E, A vitaminlerinin eksikliği ile ilişkili bir dizi hastalık için bir dozaj formu reçete eder. İlaç, birincil ve ek bir ilaç olarak kullanılabilir. Kompleksi aşağıdaki durumlarda almanız önerilir:

 • gece körlüğü;
 • vasküler ateroskleroz;
 • Lupus eritematozus;
 • optik sinirin zayıflığı;
 • egzama.

Aşağıdaki hastalıklar ayrıca vücuttaki A ve E vitaminlerinin içeriğindeki dengesizlikle ilişkilidir:

 • ishal;
 • miyopati;
 • kolestaz;
 • bağımlılıklar - alkollü, narkotik, nikotin;
 • stresli dönem;
 • çoklu doymamış asit içeriği yüksek bir diyet;
 • tıkayıcı sarılık;
 • pankreas hastalığı;
 • müstahzarların mineral yağlarla kullanılması;
 • karaciğer sirozu;
 • steatore

Ampul ve kapsüllerde kullanım talimatları

Ampul formu, 1 ml hacimde kas içine enjekte edilir. Yağ solüsyonunu yağ dokusu veya kan damarlarına sokmaktan kaçının. Ampullerdeki Aevit hızla emilir ve bu da alerjik reaksiyon gelişme riskini azaltır.

Kapsüller, maskelere, losyonlara, kremlere vb. Yağ solüsyonları ekleyerek cildin, tırnakların ve saçın durumunu iyileştirmek için harici olarak kullanılabilir.

Yetişkinler için Aevit nasıl içilir

İlacı kapsül şeklinde almak için normal önerilen doz 1 pc'den fazla değildir. bir günde. Kursun süresi 30-40 günden fazla değildir. Tedavi sonunda 3-6 ay ara verilir.

Çocuklar için Aevit nasıl alınır

Çocukların ilacı 14 yaşından küçük olmamak kaydıyla ve sadece bir çocuk doktorunun gözetiminde almalarına izin verilir.

Aevita'nın harici kullanımı

Harici kullanım için, jöle kapsülü delinir ve içinde bulunan yağlı sıvı kullanılır.

Kırışıklıklar ve sivilcelerden kaynaklanan yüz cildi için

Kırışıklıklar ve sivilceler için Aevit, kapsül veya ampul içeriklerinin cilt bakım ürünlerine katılmasıyla haricen uygulanır.

İlaç, cildin elastikiyetini ve sıkılığını geri kazanmaya yardımcı olur. Bunun için kapsül veya ampul içeriği hafif masaj hareketleri ile yüze sürülür ve 10-20 dakika bekletilir. Bundan sonra ilacın fazlası bir peçete ile alınır. Aevita çözümü sivilceleri giderdikten sonra kalan izlerden kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Bunu yapmak için, yağ sıvısını hasarlı bölgeye birkaç gün sürmek gerekir.

Önerilen Kaynaklar:  Erkekler için Doppelhertz: vitamin türleri, kullanım endikasyonları, incelemeler

Gençleştirme için üç maske için tarifler.

Göz çevresindeki cilt için

Göz çevresindeki kırışıklıklar, cilt yaşlanmasının ilk belirtileridir. Kırışıklıkları önlemek ve azaltmak için aşağıdakileri yapmanız önerilir:

 1. Yüzünüzü herhangi bir şekilde temizleyin - tonik, misel su, köpük, jel;
 2. Okşama hareketlerini kullanarak, kapsülün içeriğini göz çevresindeki cilde çakın. Prosedür iç köşeden başlamalı ve dış köşeden bitmelidir. Masaj, üst ve alt göz kapaklarının cildini eşit şekilde kapatmalıdır.

Göz çevresi cildi için Aevit 30-45 gün süreyle kullanılır.

Saçlar, kirpikler ve kaşlar için

Aevit, kirpikleri daha dolgun ve kalın hale getirir. Vitamin konsantresi kullanılarak yapılan işlemlerden sonra maskara kirpiklere daha pürüzsüz bir şekilde oturur.

Saç dökülmesi için Aevit en iyi ampullerde kullanılır. İki Aevit küpü için 1 ml dulavratotu ve keten tohumu yağı almanız gerekir. Tüm malzemeleri karıştırın ve parmak uçlarınızla cilde masaj yapın kafalar... 5-6 dakikalık bir işlemden sonra başınızı havluyla sarın ve maskeyi 3-4 saat tutun. Ardından saçı şampuanla durulayın.

Tırnaklar için

Yağlı sıvı Aevit, kütikülün içine sürülür. Tırnak kırılganlığını ve delaminasyonu azaltmak için tırnak plağına uygulanır.

Dudaklar için

Aevit'i günde bir kez dudaklarınıza sürerseniz kuru dudaklar sorun olmaz. Vitaminler tamamen emildikten sonra dilediğiniz dudak kremini uygulayabilirsiniz.

Aevit almanın kontrendikasyonları ve yan etkileri

Aevita'nın kullanımı aşağıdaki durumlarda kesinlikle yasaktır:

 • ilacın bileşenlerinden birine karşı hoşgörüsüzlük;
 • 14 yaşın altında, bazı BDT ülkelerinde 18 yaşına kadar;
 • kalp yetmezliği;
 • karaciğer hastalığı;
 • böbrek taşı;
 • tromboeflebi gelişme riski;
 • viral hepatit;
 • gebeliğin ilk üç aylık dönemi.

Aşırı doz belirtileri

Vücut, aşırı dozda A ve E vitaminlerine şu şekilde tezahürlerle tepki verir:

 • mide bulantısı;
 • döküntüler;
 • yorgunluk ve genel halsizlik;
 • karaciğerde ağrı;
 • kırılgan saçlar ve tırnaklar;
 • deride soyulma ve kaşıntı.

Aevita'nın diğer ilaçlarla kombinasyonu

Aevit'in diğer ilaçlarla birlikte kullanımı tabloda açıkça sunulmuştur.

Aevit ile paralel olarak kullanılan ilaç

davranmak

Antikoagülanlar

Olası kanama

Antiepileptik

İlacın etkinliğinin güçlendirilmesi

Kalsiyum preparatları

Almanın etkisini zayıflat

Doğum kontrol hapları

Kandaki A vitamini düzeyini artırır

Demir preparatları

Oksidatif süreçler nedeniyle artan E vitamini alımı gereklidir

A ve D Vitaminleri

Artan verimlilik ve toksisitenin bastırılması

Tetrasiklin

İntrakraniyal hipertansiyon riski vardır

İzotretinoin

Retinol ile vücudu zehirleme riski

Ibuprofen, Nimesulide, Pentalgin

Güçlendirme eylemi

Aevit ilacının analogları

İlacın analogları Vitaminel, Aevit Forte, VataE ve Aevit Mite'dir. Ayrıca büyük miktarda A ve E vitamini içerirler. "Forte" ön eki olan bir preparattaki en büyük önemli bileşen dozajı.

Sonuç

Aevita'nın yararları ve zararları, ilacı kullanmanın uygunluğuna ve insan sağlığının durumuna bağlıdır. Kendi kendine ilaç veremezsin. Bir uzmana danışılması gerekir. Dozaj formunun harici kullanımı, bir güzellik uzmanı ile koordine etmek için arzu edilir. Hoşgörüsüzlüğün ilk belirtisinde tedavi kesilmelidir.

Yorumlar

Elizaveta, 23 yaşındayım, Krasnoyarsk
Aevit'i bir ay boyunca çivi için kullandım. Faydaları açıktır - tırnak plağı pul pul dökülmeyi bıraktı, daha düzgün ve pürüzsüz hale geldi. İşlem her akşam yatmadan önce yapıldı. Aevita yağını tırnaklarıma ve tırnak etlerime sürdüm.
Julia, 46 yaşındayım, Tula
Aevit vitaminlerinin gerçek faydalarını vücudum için hissettim. Menopoz başlangıcı benim için acı verici bir deneyimdi. Birkaç kez vitamin içtikten sonra, birkaç kilo daha fazla kilo aldığını fark ettim, daha az ani ruh hali dalgalanmaları, sıcak basmaları vardı.
Valentina, 35 yaşındayım, Moskova
Yaklaşık üç yıl önce ilk göze çarpan kırışıklıklar ortaya çıktı. Aevita'nın cilt için faydalarını dergiden öğrendim. Yüze uygulamaya ve normal yüz maskelerine eklemeye çalıştım. Ne yazık ki, 6 ay sonra belirli bir sonuç görmedim. Kırışıklıklar kalır, ancak cilt biraz daha taze hale geldi.
Ana gönderiye bağlantı

Sağlık

güzellik

Gıda