Tatlandırıcı Novasvit: yarar veya zarar

Son zamanlarda giderek daha fazla insan yedikleri yiyecekleri yararları ve zararları açısından değerlendirmeye başladı. Birçok insan diyette şekerden vazgeçmeye veya miktarını azaltmaya çalışır. Ancak tatlı sevgisi bazen o kadar güçlüdür ki, bu ürünün dışlanması vücut için strese dönüşür. Şeker ikameleri, glikozun verdiği zarar olmadan benzer tat duyumları elde etmenizi sağlayan bir tür uzlaşmadır. Ama taşıyıcı annenin kendisi güvenli mi? İç pazardaki en popüler markalardan biri olan Novasvit şeker ikamesinin faydaları ve zararları bu yazıda ele alınacaktır.

Novasvit tatlandırıcı serisi

Endişe Sağlıklı diyet ürünleri üretiminde uzmanlaşan BIONOVA, tüketicilere çok çeşitli şekersiz ürünler sunmaktadır. Müsli, hazır tahıllar, enerji barları ve hazır içecekler, hepsi faydalı ve besleyicidir. Şirketin ürünleri arasında çeşitli tatlandırıcılar sonuncusu değil.

Önerilen Kaynaklar:  Müsli yararlı mı ve evde nasıl yapılır

Tozlar veya tabletler şeklinde sunulurlar:

 1. Şeker ikamesi Novasweet 1200 veya 650 tabletlik kaplarda paketlenmiştir.
 2. Aspartam 150 ve 350 tabletlik paketler halinde.
 3. Stevia - tablet formunda (150 veya 350 adet) veya toz (200 g) formunda mevcuttur.
 4. Sorbitol - toz 500 gr.
 5. Sukraloz - 150 veya 350 adetlik tabletler. paketlenmiş.
 6. Fruktoz, C Vitamini ile Fruktoz, Stevia ile Fruktoz - 250 veya 500 g'lık tüpler veya sert karton kaplar içinde paketlenmiş.
 7. Novasvit Prima - Dispenser kabı 350 tablet içerir.
Yorum Yap! Novasvit şeker ikame tabletleri, dağıtıcı düğmeli bir kapta paketlenmiştir. Bir itme, bir tabletin çıkarılmasına yol açar. Günlük oranı aşarak sağlığa zarar vermemek için bu uygundur.

Novasvit'in kimyasal bileşimi

Şeker ikamesi Novasvit, Dünya Sağlık Örgütü ve Gıda Bilimsel Komitesi tarafından onaylanmış bileşenler içeren sentetik bir tatlandırıcıdır. Gıda ve ilaç üretimi için dünyanın 90 ülkesinde onaylanmıştır.

Şeker ikamesi Novasvit'in bileşimi:

 • Sodyum siklamat (gıda katkı maddesi E952 olarak da bilinir) tatlılık bakımından şekerden 50 kat daha yüksek bir maddedir.
 • Sakarin (E954) - sodyum tuzu kristal hidrat, şekerden 300 kat daha tatlı.
 • Karbonat - kabartma tozu.
 • Laktoz - tadı yumuşatmak ve dengelemek için kullanılan süt şekeri.
 • Şarap asidi - asitlik düzenleyici E334, antioksidan ve hepatoprotektör.
Önerilen Kaynaklar:  Kabartma tozu: kullanışlı özellikler, uygulama, nasıl alınır

Uyarı! Ürün doğal içerikler içermediğinden, dozaj konusunda çok dikkatli olmanız gerekir. Vücuda zarar vermemek ve ürünün faydalı özelliklerini en üst düzeye çıkarmak için doktorunuzun önerdiği günlük miktarı aşmayın.

Tatlandırıcı Novasvit neden faydalıdır?

Şeker ikamesi Novasvit, glikoz tüketimini azaltmayı amaçlayan diyet beslenmesinin önemli bir parçasıdır. Tatlı sevgisi sağlığa zarar verebilir ve çeşitli sorunlara dönüşebilir: obezite, diyabet, kardiyovasküler hastalıklar, püstüler deri döküntüleri, hormonal dengesizlikler. Pek çok hasta için şekerden kaçınmak, hastalık için en güvenli ilaçsız tedavidir. Novasvit tatlandırıcının faydalı özellikleri şunları içerir:

 • sıfır glisemik indeks;
 • kalori içermez;
 • su, meyve suları, süt ürünlerinde mükemmel çözünür;
 • yüksek derecede tatlılık;
 • karlılık - 1 tablet 1 çay kaşığı şekere karşılık gelir;
 • donduğunda ve ısıtıldığında tadı kaybetmez;
 • çürük gelişimini tetiklemez;
 • sorbitol gibi müshil etkisi yoktur;
 • düşük maliyetli.

Novasweet Şeker İkamesinin faydası, öncelikle fazla kilolardan daha verimli ve hızlı bir şekilde kurtulma yeteneğinde yatmaktadır.

Novasvit'i diyabet için kullanabilir miyim

Tatlandırıcı Novasvit'in faydalı özellikleri şeker hastalığı için kullanılmasına izin verir, kan şekeri seviyelerini kontrol etmeye yardımcı olur. Novasvit Şeker Yedeğini almaya karar vermeden önce doktorunuza danışmalısınız. Hastanın vücudunun bireysel özelliklerini, yararların ve zararların oranını dikkate alarak ilacı kullanmanın tavsiye edilebilirliğine karar verecek ve ayrıca en uygun dozu önerecektir. Düşük fiyatı ve minimum yan etkileri nedeniyle birçok hasta bu ürünü kullanıyor.

Tatlandırıcı Novasvit kullanımının normları ve özellikleri

Uzun yıllar boyunca, siklamat ve sakarinin insan vücudu için tehlikeleri ve faydaları hakkındaki tartışmalar bitmedi. Sıçanlar üzerinde yapılan laboratuar çalışmalarına dayanarak, toksik ve kanserojen özellikleri hakkında sonuçlar çıkarıldı. Bu, Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada'da kullanımlarının yasaklanmasına bile yol açtı. Ancak, daha sonra farelere bu yiyeceklerin vücut ağırlıklarına eşit dozlarda verildiği ve sonraki işlemlerde bu yasağın kaldırılması sürecini başlattığı anlaşıldı. İlaç Novasvit'i kontrolsüz bir şekilde almazsanız, herhangi bir zarar olmayacaktır. İnsanlar için güvenli bir günlük doz, 5 kg vücut ağırlığı başına 1 tablettir.

Şeker yerine geçen Novasvit, içeceklerin yanı sıra çok çeşitli tatlı ve tuzlu yemeklerin hazırlanması için uygundur:

 • şekerleme ürünleri;
 • soğuk tatlılar;
 • konserve meyve;
 • bitkisel yarı mamul ürünler;
 • unlu Mamüller;
 • mayonez, ketçap ve diğer soslar.

Novasvit şeker ikamesinin zararı

Tatlandırıcı Novasvit vücuda önemli faydalar sağlamaz. Bileşenlerinin besleyici özellikleri yoktur ve metabolik süreçlere dahil değildir. Tatlandırıcının özellikle uzun süreli kullanım sırasında insan vücudunun tek tek organlarına veya sistemlerine zararlı olup olmadığı hala tam olarak anlaşılamamıştır.

Damak zevki

Kaç kişi, bu kadar çok fikir - bazıları tatlandırıcının Novasvit'in hafif bir acılığına sahip olduğunu düşünüyor, diğerleri metalik bir tat hissediyor, diğerleri ise ikame maddeden oldukça memnun. İlacın bileşenleri birbirini dengeler. Ancak çoğu, bir hedefe ulaşmak için tadın dezavantajlarını kabul etmeye isteklidir: kan şekerini düşürmek veya kilo vermek.

Iştah artışı

Burada tatlandırıcı vücutla acımasız bir şaka yapabilir. Kullanım amacı ağızda bulunan özel reseptörleri kandırmaktır. Ancak beyne glikoz alımı hakkında bir sinyal gönderirler, pankreas insülin üretir ve bu da açlık hissine neden olur. Sonuç olarak kişi diğer yiyecekler pahasına daha fazla yemeye, kilo almaya ve kan şekerini artırmaya başlar. Bu etki tüm tüketicilerde bulunmasa da vücuda ciddi zararlar verebilir.

Bazı gıdalarda zayıf çözünürlük

Novasvit tabletleri ılık ve sıcak sıvıda, daha da kötüsü - soğukta iyi çözünür. Bir tatlandırıcının kalın ürünlere girişi için - hamur, yoğurt, süzme peynir - önce onları az miktarda su içinde çözmelisiniz. Her zaman uygun değildir, ancak oldukça yapılabilir. Şeker ikamesi yağlı sıvılarda çok az çözünür. Novasvit tatlandırıcısının faydalı özellikleri, önemli sıcaklık dalgalanmalarıyla değişmeden kalır.

Kullanılacak kontrendikasyonlar

Şeker ikamesi Novasvit'in hamilelik sırasında (özellikle ilk üç aylık dönemde) ve emzirme döneminde kadınlar için kullanılması kesinlikle yasaktır, çünkü bu ilacın fetüs için faydaları ve zararları tam olarak anlaşılmamıştır. Bunun nedeni, sakarin ve sodyum siklamatın işlenmesi sırasında bazı kişilerin vücudunda ortaya çıkan maddelerin etkisi altında fetüs ve bebeğin gelişiminde bozulma riskinden kaynaklanmaktadır. İlacın bileşenlerine karşı bireysel hoşgörüsüzlük ile alerjik reaksiyonlar da mümkündür.

Dikkat! Kompozisyonda uzun süre sakarin ve siklamat içeren şeker ikamelerinin kullanılması tavsiye edilmez. En iyi seçenek, ilaçları periyodik olarak değiştirmek olacaktır, aralarından seçim yapabileceğiniz yeterli seçenek vardır.

Sonuç

Novasvit şeker ikamesinin yararları ve zararları, onu yemek biraz dikkatli olmayı gerektirecek şekilde ilişkilendirilmiştir. Artıları ve eksileri tartmak gerekir: sağlık durumunu değerlendirin, kontrendikasyon olmadığından emin olun ve en uygun dozu belirleyin. Tatlandırıcı, şeker isteklerini ağrısız bir şekilde yenmenize ve daha hızlı kilo vermenize yardımcı olabilir.

Yorumlar

Kosheleva Lyudmila, 59 yaşında, Irkutsk
Tip II şeker hastasıyım ama şekerlerden vazgeçemem. Novasvit Şeker İkamesini birçok nedenden dolayı seçtim. Öncelikle üreticiye güveniyorum. Arkadaşlarımın çoğu bu şirketin diyet ürünlerini kullanıyor. İkincisi, fiyatı gerçekten beğendim. Yazıyı okuduktan sonra her şeyi doğru yaptığımı fark ettim: Gün içinde çok fazla hap almamaya çalışıyorum. Ve zarar hakkında konuşmaya inanmıyorum. Ürün, düzenleyici otoritelerimiz tarafından onaylanmıştır, bu da testi geçtiği anlamına gelir.
Glyanenko Elena, 35 yaşındayım, Syktyvkar
Neden herhangi bir kimya var anlamıyorum? İrade gücünü biraz zorlamak gerçekten imkansız mı? Neden midene köle olasın? Sadece şeker yemeyi ve içmeyi bırakmalısın. Henüz bundan kimse ölmedi! Ve (bazen) tatlı bir şeyler hazırlamak, kendinizi şımartmak için, doğal glikoz ikameleri (fruktoz veya stevia) alabilirsiniz. Kendinize iyi bakın ve sağlıkla denemeyin!
Ana gönderiye bağlantı

Sağlık

güzellik

Gıda