Herbalife sağlığa, özelliklere ve kontrendikasyonlara zararlı mıdır?

Herbalife, faaliyetleri sağlıklı ve diyet ürünlerinin doğrudan satışına dayanan uluslararası bir kuruluştur. Çok tartışılan şey, bu ürünlerin kalitesidir. Bazıları Herbalife'ın doğru şekilde kilo vermenin modern bir yolu olduğuna inanırken, diğerleri ürünleri etkisiz olarak adlandırıyor ve şirketin iyi inşa edilmiş bir finansal piramitten başka bir şey olmadığını savunuyor. Peki Herbalife'ın gerçekten faydaları ve zararları nelerdir?

Herbalife geçmişi

1980'de Mark Hughes adlı genç bir Amerikalı Herbalife adında bir marka yarattı. Kilo kaybı için hapları kötüye kullanmaktan annesinin ölümüyle ilişkili kişisel bir trajediyle bu adıma itildi. O yıllarda, kilo verme ürünlerini uzun süre yiyeceksiz kalmanızı sağlayan narkotik maddelerle karıştırmak modaydı. Bununla birlikte, bu kilo verme rejimi gözden kaçmadı ve yarardan çok zarar verdi. Daha sonra genç ve hırslı Mark, bitki bileşenlerine dayalı, mucizevi özelliklere doymuş ve yorucu diyetler olmadan çalışan sağlıklı bir ürün yaratmaya karar verir. Ürün "Herbalife" adını almıştır: Latince herba kökünden - "şifalı bitkiler" ve İngiliz yaşamı - "yaşam". Formula 1 Herbalife Protein Shake, resmi olarak tescilli ilk Herbalife ürünüdür. Başlangıçta, yeni bir ürünün satışı doğrudan girişimcinin arabasından geldi ve onu komşularına ve yakın bölgelere teslim etti. Bu yaklaşım, Herbalife'ın reklam ve çalışan kazanımı için ek başlangıç ​​parası harcamadan satışını sağlamaya yardımcı oldu. Bir dizi akıllı pazarlama kararı, girişimci yetenek ve sağlıklı bir yaşam tarzı için ürünler üreten insanlarla faydalı bağlantılar, Mark Hughes'un küresel kilo verme problemi üzerine multimilyon dolarlık bir imparatorluk kurmasına izin verdi.

İlginç! Herbalife'ın tüm gerçeği, şirketin başarısını mucizevi özelliklere sahip ürünlere değil, güçlü bir pazarlama programına borçlu olmasıdır. Mükemmel bir girişimci olan Mark Hughes, bağımsız olarak Herbalife ürünleri için etkili bir satış sistemi geliştirerek bu beceriyi çalışanlarına öğretti. Şirket çalışanları için seminerler, zirveler düzenledi ve hatta bir okul düzenledi.

Herbalife ana ürünlerinin tanımı

Herbalife ürünleri besin takviyeleri ve güzellik bakım ürünleri olarak ikiye ayrılır. En popüler ilaçlar:

 • Formül 1. Protein shake, herbalife kilo verme programının temel unsurudur. Yüksek protein içeriği sayesinde Herbalife shake, besleyici özelliklerle doludur ve sadece belini küçültmek isteyenlere değil aynı zamanda kas kütlesini güçlendirmek isteyenlere fayda sağlar. Bir porsiyon günlük vitamin dozunun% 50'sini ve sadece 98 kcal içerir;
 • Formül 2. Bu Herbalife vitamin kompleksi hap şeklinde mevcuttur. Güçlendirilmiş bileşim nedeniyle ürün, sindirim sistemini normalleştirme ve bağışıklık sistemini güçlendirme yeteneğine sahiptir;
 • Formül 3... Toz halinde gıda takviyesi. Ürün vücudun günlük amino asit ihtiyacını tam olarak karşılar ve protein emilimini iyileştirir;
 • Hücresel aktivatör. Herbalife biyolojik takviyelerinin faydalı özellikleri, metabolizma hızındaki iyileşme ve verimliliği artırmaktan sorumlu süreçlerin aktivasyonundan kaynaklanmaktadır;
 • Aloe Konsantresi. Gastrointestinal sistemi temizlemek için yeri doldurulamaz bir ajan;
 • Termojetik. Ürün, vücuttaki yağ yakma işlemlerinin bir aktivatörüdür ve bir içecek veya tablet şeklinde mevcuttur.

Besin takviyelerinin yanı sıra Herbalife, bakım özelliklerine sahip geniş bir ürün yelpazesi sunar - yüz maskeleri, vücut kremleri, şampuanlar ve saç kremleri.

Herbalife ürünlerinin bileşimi ve kalitesi

Tüm Herbalife ürünleri yalnızca kullanışlı, doğal ve çevre dostu bileşenlerden üretilir. Her ürün, şirkete ait özel tarlaların bulunduğu yetiştiriciliği için özenle seçilmiş bitki ve bitki özleri temelinde yapılır. Üretim kompleksleri, bitkilerin son kalite kontrolüne tabi tutulduğu ve tıbbi özelliklerin minimum kaybıyla ileri işlemeye tabi tutulduğu tarlaların yakınında bulunmaktadır. Tüm üretim sertifikalıdır ve her bir ilacın faydaları Rusya Federasyonu Sağlık Bakanlığı ve diğer 74 ülke tarafından onaylanmıştır. Herbalife ürünlerinin sağlığa zararlı olduğuna dair tüm efsanelere rağmen, kullanımları resmi düzeyde zararsızdır.

Herbalife nasıl çalışır?

Maalesef tüm besin takviyeleri gibi Herbalife ürünleri de mucizeler yaratamaz. Kokteyller ve tozlar bu fazla kiloları gözümüzün önünde yakamaz. Sadece kilo verme sürecini daha kolay ve rahat hale getirir. Şirketin herhangi bir çalışanı, Herbalife ürünlerinin maksimum faydasının yalnızca uygun şekilde seçilmiş bir gıda sistemi ve aşağıdaki tavsiyelere sorumlu bir şekilde uyulması durumunda ortaya çıktığını bilir:

 • Kalori alımınızı azaltın. Herbalife diyetinin temeli, tüketilen gıdanın kalori içeriğini% 20-30 oranında azaltmaktır. Tatlı, kızarmış ve nişastalı yiyecekler diyetten çıkarılır;
 • Bolca su iç. Günlük oranı hesaplamak için resmi formül, 1 kg ağırlık başına 40 ml sudur;
 • Egzersiz yapmak;
 • Bir ürünün etkisi karmaşık bir ilaç kombinasyonundan daha az etkili olduğundan, derlenmiş beslenme programını kesinlikle uygulayın.

Dolayısıyla, Herbalife ürünlerinin faydaları, sürecin gençliği, sağlığı ve güzelliği döndüren bileşenlerinden yalnızca biridir.

Herbalife'ın kilo kaybı için faydaları

Herbalife'ın kilo kaybı ve insan sağlığı için faydaları ortada. Tüm ürünler güvenlidir, son derece güçlendirilmiştir ve bitki bileşenleri içerir. Yiyeceklerde mucize kokteyller yemek, vücudu zararlı toksinlerden arındırmaya, metabolizmayı normalleştirmeye ve bağışıklığı güçlendirmeye yardımcı olacaktır. Ayrıca Herbalife ürünlerinin satın alınması belirli bir psikolojik yük taşımaktadır. Bir kişi, kilo kaybı için karmaşık bir gıda ürünü satın almak için önemli miktarda para harcar, bu da diyete uyum sağlamasına ve belirlenen süreyi gözlemlemesine izin verir.

Herbalife diyeti

Herbalife diyet beslenme programındaki ürün seti doğrudan istenen sonuca bağlıdır. Aşağıdakileri amaçlayan çeşitli programlar vardır:

 • Kilo vermek için;
 • Santimetre cinsinden hacimlerin azaltılması;
 • Sağlığın iyileştirilmesi;
 • Artan verimlilik, enerji;
 • Cilt, saç ve tırnakların durumunu iyileştirmek.

Herbalife ürünleri için özel olarak eğitilmiş bir satış danışmanı, metabolik hız, başlangıç ​​ağırlık-boy oranı da dahil olmak üzere bir kişinin ihtiyaçlarına ve bireysel özelliklerine göre mevcut beslenme programlarından birini seçer.

Haftalık menü

Herbalife diyet gıdalarının sırrı, sağlıklı, yüksek kaliteli proteini artırarak karbonhidratları azaltmaktır. Bir haftalık resepsiyon rejimi, kişinin ilk özelliklerine ve isteklerine göre ayrı ayrı derlenir. Kilo vermek isteyenler için bir haftalık yaklaşık ürün menüsü:

Önerilen Kaynaklar:  Haşlanmış pancar vücut için neden faydalıdır?

 

Pazartesi

Salı

Çarşamba

Perşembe

Cuma

Cumartesi

Pazar

Kahvaltı

 

Herbalife'ın sağlıklı kahvaltısı (Yağsız süt veya kefir bazlı Formula 1 ürünü)

 

Abur cubur

Süzme peynir

2 somun

Az yağlı peynir

Protein çubuğu

1-2 haşlanmış yumurta

2 somun

Protein çubuğu

Akşam yemegi

Buharda pişirilmiş yağsız balık filetosu

Hindi filetosu

Buharda pişirilmiş yağsız balık filetosu

Sebzeli haşlanmış tavuk

Kuşkonmazlı tavuk fileto

Sebzeli mercimek

Haşlanmış dana eti veya domuz eti

Abur cubur

Greyfurt

Termojetik çay

Çeri domates ve salatalık salatası

Termojetik çay

Yeşil Elma

Termojetik çay

Greyfurt

Akşam yemegi

 

Herbalife Dinner (Formula 1 Ürünü Su Bazlı)

 

Önerilen Kaynaklar:  Nane çayı: kullanışlı özellikleri ve kontrendikasyonları, nasıl yapılır
Önemli! Ana kural, bölümlerin büyük olmaması gerektiğidir. Aşikar ve kalıcı bir açlık hissi durumunda, ara öğün sayısını porsiyonlu hacimden artırmak daha iyidir.

Yasaklanmış ve izin verilen ürünler

Herbalife beslenme uzmanları, sağlıklı protein (protein) içeren gıdaların tüketimini artırmayı tavsiye ediyor. Metabolizmayı iyileştirir, açlığı azaltır ve uzun süre enerji verir. Bu tür ürünler arasında:

 • Tavuk, hindi, sığır eti, domuz eti;
 • Yağsız balık (somon, ton balığı, pembe somon);
 • Baklagiller;
 • Fındık;
 • Yumurtalar;
 • % 5'e kadar yağ içeren fermente süt ürünleri;
 • Yeşil ve turunçgiller;
 • Sebzeler;
 • Karabuğday ve yulaf kabuğu çıkarılmış tane.

Basit karbonhidrat içeriği yüksek yiyecekler genellikle zararlıdır ve şeker hastalığına, obeziteye ve diğer sağlık sorunlarına neden olur. Bu, hızlı bir şekilde sindirme ve şekere dönüşme yeteneklerinden kaynaklanıyor ve seviyesini önemli ölçüde artırıyor. Kaçınılması gereken ürünler:

 • Tatlı;
 • Un;
 • Meyve suları, gazlı içecekler;
 • İrmik;
 • Tarih;
 • Çavdar maltı;
 • Fast food;
 • Kuru erik;
 • Beyaz pirinç;
 • Patates;
 • Karpuz.
Önerilen Kaynaklar:  Patates: kullanışlı özellikleri ve kontrendikasyonları

Herbalife ürünleriyle ilgili artıları ve eksileri değerlendirirken, şirketin beslenme uzmanlarının düzenli bir protein diyetine bağlı kalmayı önerdiği gerçeğini dikkate almaya değer. Belirtilen mucizevi özelliklerinin aksine, Herbalife ürünlerinin gıda takviyesi olarak piyasaya sürülmesi, vitamin rezervini doldurmanıza ve metabolizmayı hızlandırmanıza izin verir, ancak fazla yağı kendi başınıza yakmaz.

Herbalife kokteylleri yemeğin yerini alabilir mi?

Herbalife ürünleri, özellikleri nedeniyle bazı öğünlerin yerini alma kapasitesine sahiptir. Protein karışımları, besleyici bir kahvaltı veya doğru miktarda mikro besin içeren hafif bir öğün olabilir. Ancak Herbalife ürünleri ile beslenmeye tamamen geçiş yapılması önerilmez. Normal işleyiş için vücudun sadece protein bileşiklerine değil aynı zamanda diğer organik ürünlere de ihtiyacı vardır.

Sonuç için ne kadar beklemeniz gerekir ve kaç kg kilo verebilirsiniz

Herbalife gıda sistemine tabi olarak sonuç çok uzun sürmeyecek. İlk kilogramlar bir hafta içinde geçecek. İnternette, Herbalife ürünlerini kullanarak kilo vermeyle ilgili yüzlerce inceleme ve fotoğraf (öncesi ve sonrası) bulabilirsiniz.

Herbalife'ı kullanmanın yan etkileri ve sonuçları

Herbalife ürünlerinin kalitesi Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmasına rağmen zararları konusunda bir görüş var. Bunun nedeni, kokteyllerin ve gıda katkı maddelerinin yarar ve zarar oranlarına ilişkin Herbalife ürünlerinin bilim adamları tarafından yapılan bağımsız uzman incelemesidir.İsviçreli ve İsrailli hepatologların laboratuar çalışmaları, Herbalife sistemine göre kilo verenlerin vücutlarında şu değişiklikleri ortaya çıkardı:

 • Kalp çarpıntısı;
 • Karaciğer hücrelerinin yok edilmesi;
 • Artmış kan basıncı;
 • Uyku bozukluğu;
 • Duygusal istikrarın ihlali, saldırganlık;
 • İnmeye neden olan serebral vasküler patolojilerin gelişimi;
 • Bağımlılık yapar.

Kendinizi olası sonuçlardan korumak için, ürün dozajına kesinlikle uymalı ve yemek hariç değil bir diyet uygulamalısınız.

Herbalife ilaçlarını almanın kontrendikasyonları

Herbalife ürünlerinin ambalajında ​​kontrendikasyonlar konusunda resmi bir bilgi bulunmamaktadır. Buna rağmen Herbalife ürünlerini içeren herhangi bir diyet sağlığa zararlı olabilir. Bu nedenle bazı sınırlamalar vardır. Herbalife besin takviyelerinden kaçınılmalıdır:

 • Küçükler;
 • 60 yaş üstü yaşlılar;
 • Hamile ve emziren kadınlar;
 • Karaciğer veya böbrek patolojisi ile;
 • Sinir bozuklukları durumunda;
 • Diabetes mellitus ile;
 • Kan pıhtılaşma sorunları;
 • Artan basınç.
Önemli! Bireysel hoşgörüsüzlük durumunda, Herbalife ürünlerini kullanmayı reddetmeye değer. Şirketin ürün serisinde yer alan çok sayıda bitkisel içerik, alerjik reaksiyonlara neden olabilir ve vücudun durumuna onarılamaz zararlar verebilir.

Sonuç

Herbalife'ın yararları ve zararları, yalnızca yetkin bir diyet yaklaşımına bağlıdır. Tüm tartışmalara rağmen, ürünler sağlığa zararlı bileşenler içermiyor. Aksine, Herbalife besin takviyeleri, güzellik ve sağlığa giden yolda çok yardımcı olabilir.

Endokrinologların ve beslenme uzmanlarının Herbalife hakkındaki yorumları

Kamozina Tatyana Yurievna, beslenme uzmanı, 33 yaşındayım, Moskova
Her iyi beslenme uzmanı, çabalamadan hızlı kilo vermenin faydasız ve hatta bazı durumlarda tehlikeli olduğunu bilir. Proteinin çalışması için onu egzersizle birleştirmeniz gerekir. Herbalife ürünleri, sağlıklı bir yaşam tarzına giden yolda iyi bir yardımcıdır. Bununla birlikte, Herbalife'ın faydalı özellikleri tüm hastalıklar için her derde deva değildir. Güzel bir vücut, iş ve zaman gerektiren büyük bir iştir. Bu anlaşılmalıdır.
Kedrov Evgeny Petrovich, endokrinolog, 46 yaşında, Tyumen
Herbalife ürünleri dengeli takviyelerdir. Buna rağmen kalsiyum metabolizmasının bozulmasına neden olabilirler. Herhangi bir diyet takviyesi ve takviyesi almadan önce, hoş olmayan sonuçlar ve komplikasyonlar geliştirmenin bireysel risklerini belirlemek için bir uzmana danışmanız gerektiğinden eminim. Bir doktor gözetiminde Herbalife gibi ilaçların alınması sadece olumlu sonuç verir.

Kilo verenlerin yorumları

Utyuzh Denis Vasilievich, 41 yaşındayım, Penza
Antik çağda, herkes Herbalife ile kâr amacıyla uğraşıyordu. Satıcılar, Herbalife ürünlerini sadece satmak için düşüncesizce teklif ettiler. O zaman yararlı özellikler ve ürünlerin nasıl doğru şekilde kullanılacağı hakkında okuyacak bir internet yoktu ve bu iyiydi. Yarım yıl boyunca her gün Formula 1 içtim. Kilo vermek işe yaramadı. O andan bu yana uzun yıllar geçti ve kader beni bu ürüne geri getirdi: Bu ürünleri hala dağıtan bir kadınla tanıştım. Eşyaları koklamaz, masal anlatmaz, kilo verdirir ve sabırla yapar. Dün Herbalife'da yeni bir kilo vermeye başladığım andan itibaren tam bir aydı. Ölçeklerde eksi 3 kilogram, ancak dışarıdan sonuç çok daha belirgindir. Şişlik gitti, gözlerin altındaki torbalar kayboldu. Kilo vermeye devam edeceğim, ancak bir pazar tüccarı değil, yetkin bir uzman bulmanızı diliyorum.
Maratova Tatyana Petrovna, 30 yaşındayım, Minsk
Herbalife kokteyllerini bir destek kursunda tanıdım. Eğitmenim faydalarından memnun kaldı ve kahvaltı ve akşam yemeğinin yerini almalarını tavsiye etti. Hemen söyleyeceğim - onları pişirmek çok kolay.Türlere bağlı olarak, Herbalife ürün serisinde biraz çeşitlilik sağlamaya yardımcı olan pek çok tat vardır, ancak hepsi benzer ve normal milkshake'leri anımsatır. 4 ayda 17 kilo verdim! Beni endişelendiren tek şey sağlık sorunlarımın başlamasıydı. Önce adet döngüsü kayboldu, ardından migren ortaya çıkmaya başladı. Karaciğer fonksiyon bozukluğu teşhisi konulan hastaneye gittim. Herbalife kokteyllerini içmeyi bıraktım, şimdi sağlığıma kavuşuyorum. İç ya da içme, kendin karar ver.

Ana gönderiye bağlantı

Sağlık

güzellik

Gıda